Управління

Основні принципи управління

Принцип демократичного управління школою.
Принцип гуианізації.
Принцип гласності, відкритості управління.
Принцип перспективності.
Принцип компетентності.

При роботі особливого значення набуває реалізація таких управлінських дій:

- чітке визначення загальної мети колективу, основних шляхів її досягнення;

- розробка й вибір оптимальних варіантів організаційної структури педагогічної, навчальної, управлінської й обслуговуючої праці з урахуванням кінцевої мети колективу;

- організація екпериментально-пошукової діяльності вчителів;

створення умов щодо вивчення стану здоров'я та фізичного розвитку дітей, відповідного психологічного клімату в колективі.

Організаційно-педагогічні основи функціонування школи передбачаютьс творення системи основних управлінських дій, спрямованих на забезпечення ефективної діяльності колективу. Така система включає:

- створення інноваційної структури управління школою;

- застосування інноваційних процесів у системі навчання і виховання учнів;

- постійне і цілеспрямоване підвищення науково-методичного, загально-педагогічного та професійного рівня вчителів, вихователів;

- практичне втілення демократичних засад у процес управління.

Адміністрація школи в своїй діяльності на сучасному етапі визнає пріоритетні принципи управління: демократизація, гуманізація, національна спрямованість. Демократизація управління школою передбачає участь громадськості, всього колективу в управлінні. Метою демократизації управління школою є підвищення відповідальності кожного члена колективу за доручену справу. У практику роботи школи впроваджуються такі науково-педагогічні основи демократизації управління, як:

- широке залучення вчителів до реформування змісту роботи школи, аналізу стану викладання, рівня знань, умінь, навичок учнів, їх вихованості;

- введення в практику роботи систематичного обговорення стану викладання рівня знань, умінь та навичок учнів з навчальних дисциплін (не менше 3-4 разів на навчальний рік);

- заохочення педагогів до конструктивної критики, плюралізму думок під час обговорення стану навчання і виховання учнів;

- впровадження в практику управлінської діяльності високої культури праці, дотримання загальнолюдських моральних норм спілкування з педагогами, учнями та батьками;

- звітування директора школи перед педагогічним колективом, учнями та батьками про зміст і результати управління навчально-виховним процесом кожного навчального року.